PROJEKT WNĘTRZ URBAN CREAM – MIESZKANIE W STYLU MODERN COUNTRY

Projekt mieszkania ul. Domaniewska

Zapraszam Was na odsłonę ostatniego projektu w mojej pracowni projektowej DECORIA STUDIO (link do mojej oferty >>>). W tym artykule pokażę Wam projekt wnętrz UBRAN CREAM, a dokładnie kuchnię z salonem i wiatrołap ze schodami. Jest to projekt w stylu modern country, czyli ten, który w duszy mi gra i do którego staram się Was zachęcać. Cieszę się, że coraz bardziej doceniacie ten styl, ponieważ jest ponadczasowy, przytulny i domowy. Możecie go zobaczyć na podstawie tej aranżacji w tym artykule.

Projekt wnętrz, który tutaj przedstawiam to projekt mieszkania w dość mocno zatłoczonej części Warszawy. Zaprosiłam styl modern country do tej przestrzeni, z myślą o stworzeniu bezpiecznego i domowego azylu w centrum miasta, jako namiastka wiejskiego klimatu i wolności

Projekt kuchni zaprojektowałam w kształcie litery „L”. Z racji, że był to projekt wnętrz w bloku, dostosowałam się do pierwotnego układu funkcjonalnego przyjętego przez dewelopera. Akurat wydzielona przestrzeń na kuchnię była bardzo funkcjonalna. 

Zabudowę kuchenną zaprojektowałam w sposób klasyczny, która składa się z zabudowy wysokiej, zabudowy niskiej i zabudowy wiszącej. Wszystkie sprzęty AGD chciałam jak najbardziej możliwie ukryć i zastosowałam lodówkę do zabudowy oraz piekarnik w kolorze ciepłym białym, aby jak najmniej się wyróżniał. Z racji, że płyta grzewcza jest umieszczana na blacie poziomo, a nie pionowo dodałam czarną w kolorze płytę. Tym bardziej, że w projekcie tego wnętrza zastosowałam jeszcze kilka innych czarnych elementów. Tak naprawdę same okna w budynku były wykonane m. in. z czarnych ościeżnic oraz szprosów i to już narzuciło mi czarny akcent. Akurat czarne akcenty lubię wprowadzać, więc okna te były dodatkowym atutem. 

Projekt mieszkania ul. Domaniewska

Jeśli chodzi o same rozmieszczenie elementów wyposażenia w kuchni, kierowałam się oczywiście przyjętym w projektowaniu wnętrz trójkątem roboczym. Zaczynając od lodówki w zabudowie, po kolei wyznaczyłam na blacie miejsce do przygotowywania posiłków, potem zastosowałam wygodny zlew jednokomorowy w stylu retro, kolejno płytę grzewczą, dalej przestrzeń m. in. kawową i kolejno piekarnik w zabudowie wysokiej. Co do części kawowej, nie projektowałam kawiarki w zabudowie z racji ograniczonego budżetu. Klienci w tej kuchni będą korzystać z ekspresu, który postawią na blacie w okolicy wysokiej zabudowy z piekarnikiem. 

Jeśli chodzi o zabudowę wiszącą, ja i większość moich klientów jesteśmy zwolennikami zabudowy, która dochodzi do sufitu. Zyskujemy wtedy więcej przestrzeni do przechowywania. Wiadomo ilość szafek może się okazać ciężkie w odbiorze, dlatego zawsze staram się to w pewny sposób odciążyć. W tym projekcie wnętrz zastosowałam nie tylko fronty kryte, ale także fronty przeszklone i otwarte półki.

Jak na pewno udało Wam się zauważyć, cała zabudowa kuchenna wykończona jest listwą sufitową z lekkim, ale bardzo subtelnym dekorem. Jest to wykończenie dopełniające styl modern country. W zasadzie dekoracyjne listwy ścienne, listwy przypodłogowe i sufitowe są pięknym dopełnieniem dla tego stylu. Fronty zabudowy kuchennej starałam się dopasować do przytulnego klimatu tej stylistyki i zastosowałam fronty frezowane od Kobax (link do produktu >>>) z bardzo podobnym dekorem jak listwy sufitowe i listwy ścienne w salonie i wiatrołapie. Wspomnę jeszcze o uchwytach ozdobnych od Skandynawskie Uchwyty (link do produktu >>>), które zastosowałam jako piękna, złota biżuteria dla tej kuchni.

W moich projektach wnętrz w ogromnej mierze stosuję kolory bliskie naturze. Takim kolorem jest m. in. beż w chłodniejszym odcieniu. Zatem w tym projekcie kuchni na fronty i wykończenie zabudowy stolarskiej zastosowałam lubiany kolor przeze mnie i przez moich Klientów, który pochodzi z palety NCS o kodzie NCS S 1002-Y50R.

Spójrzcie na blat, to konglomerat od zakładu kamieniarskiego Hoder (link do produktu >>>), który stanowi pięknie dopełnienie dla tej delikatnej w kolorze kuchni. Zastosowałam go zarówno na blacie jak i na fartuchu kuchennym, czyli w miejscu pomiędzy zabudową niską, a zabudową wiszącą. 

Wiem, że dużej ilości moim Klientom podoba się wyspa w kuchni. Jeśli chodzi o ten projekt wnętrz moi Klienci również mieli ją w zamyśle, ale wygrał stół z krzesłami. Musieliśmy pójść na pewny kompromis z racji ograniczonej ilości przestrzeni w tym mieszkaniu. Spójrzcie na ciekawy kształt tego stołu od Fibryl Design (link do produktu >>>). Stół jest podłużny, ale mimo wszystko zaokrąglony. Ma tak samo ciekawy wzór nóg z zaokrągleniami. Wyjątkowy produkt, prawda? Do stołu dodałam krzesła od Planeta Design (link do produktu >>>) z rattanową siateczką nawiązującą do stylu modern country.

Projekt mieszkania ul. Domaniewska
Projekt mieszkania ul. Domaniewska

Pragnę także wspomnieć o podłodze w kuchni, która przedziela tą przestrzeń z otwartym na kuchnię salonem. Użyłam drobnej mozaiki od Dunin (link do produktu >>>) w stonowanej kolorystyce, z zastosowaniem czarnych akcentów w postaci małych czarnych kwadracików. 

Ten projekt wnętrz opiera się na materiałach, które są bliskie naturze, albo które ją pięknie imitują. Wykorzystałam zatem drewnianą podłogę ułożoną w jodełkę węgierską w naturalnym odcieniu dębu od Kaczkan (link do produktu >>>) , drewniany stół i krzesła, tkaninę szenilową w stonowanym kolore brązu, lampy wiszące z akcentem drewnianych słupków i czarnych rądli, drewniane półki w kuchni, schody z drewnianymi stopniami, konsola z drewnianymi półkami. 

Projekt mieszkania ul. Domaniewska

Jeśli chodzi o salon, który stanowi otwartą przestrzeń na kuchnię, umieściłam sofę od Scandi Sofa (link do produktu >>>) w tkaninie jasno beżowej z drewnianymi nóżkami. Spójrzcie jakie wyjątkowe wykończenie ma ten produkt wyposażenia wnętrz. Ciekawym widocznym elementem jest drewniana deska pod poduszkami sofy. Przestrzeń wokół tej kanapy uzupełniłam dywanem złożonym z wełnianych okręgów, komplet stolików kawowych z kształcie liści w czarnym metalowym wykończeniu i złotą lampę wolnostojącą z czarnym kloszem. Za sofą na ścianie powiesiłam obrazy w drewnianych ramach od Desenio (link do produktu >>>) w sąsiedztwie dekoracyjnych listew ściennych. Ten projekt wnętrz jak i inne moje projekty mają zawsze przeze mnie zaaranżowane ściany, aby przestrzeń pozioma jak i pionowa była przemyślana i kompletna. Na szczęście Klienci, w tym mieszkaniu nie chcieli telewizora, zatem uzyskałam przytulną przestrzeń na kącik z sofą, lampką i stolikami.

Wnętrza, które zaprojektowałam znajdowały się w mieszkaniu dwupoziomowym, stąd były schody. Prowadziły one do sypialni i pokoi na górze. Z racji, że schody umieszczone były w środkowej części, między salonem, a wiatrołapem wymagały ciekawego wykończenia. Stopnie zaprojektowałam w drewnie w kolorze jak podłoga, całość wykończyłam białą farbą jak ściany. Stworzyłam także ciekawą konstrukcję jako barierkę do schodów, czyli pionowe linie w postaci wąskich, czarnych, metalowych rurek

Co do czarnych akcentów całą zabudowę pod schodami zaprojektowałam w czarnej metalowej konstrukcji, z przeszkleniem, aby ładnie było widać drewniane półki. Dodatkowo każdą półkę podświeliłam listwami led, aby było to miejsce jasne i dekoracyjne. 

Jeśli chodzi o hol, czyli tą niewielką przestrzeń na wejściu do mieszkania w okolicy schodów zaprojektowałam wygodną szafę z lustrem na frontach. Zarówno na szafę jak i na ścianach i jak na styl modern country przystało zastosowałam dekoracyjne listwy ścienne. Wszystkie listwy ścienne sufitowe, ścienne, podłogowe pochodzą od Orac Decor (link do produktów >>>). W wiatrołapie oczywiście nie mogło zabraknąć miejsca na powieszenie płaszczy, kurtek itp. Zatem ten projekt wnętrz zawiera także wygodne siedzisko tapicerowane i ściankę tapicerowaną z uchwytami na odzienie wierzchne. Materiał obiciowy to tkanina szenilowa w odcieniu delikatnego beżu.

To byłoby na tyle, jeśli chodzi o tą niewielką, ale jak wielofunkcyjną przestrzeń, którą miałam przyjemność zaprojektować. Już za chwilę pokaże Wam kolejne moje projekty wnętrz bliskie kolorom natury i w stylu modern country. Do usłyszenia :).

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą zachęcam do napisania wiadomości do mnie na adres: pracowniainteriordesign@decoriastudio.com lub przez Formularz widoczny w zakładce Kontakt (link do formularza >>>).

SPODOBAŁ SIĘ WAM TEN ARTYKUŁ, UWAŻACIE, ŻE JEST WARTOŚCIOWY? PODZIELCIE SIĘ PROSZĘ SWOJĄ OPINIĄ W KOMENTARZU. NIECH PROJEKTY TAKIE JAK TEN NIOSĄ SIĘ DALEJ! DZIĘKUJĘ : ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *