KAFLE CERAMICZNE – AKCENT NATURY WE WNĘTRZU

Jak każdy architekt staram się wykreować przestrzeń nieoczywistą, która zaskoczy i w efekcie końcowych wzbudzi w nas wypowiedzenie słowa: WOW! Dlatego pomyślałam, że do moich projektów wnętrz, będę tworzyć kafle ceramiczne :D! Ale o tym za chwilę.

Czy projekty wnętrz innych architektów są oryginalne, niosą jakiś swój wyróżnik? Czy zauważamy jednak pewną powtarzalność i standardowość w projektowaniu? Obawiam się, że przy większości pomysłach tak niestety jest. Na rynku mamy wiele projektantów, wiele firm, co z pewnością wiąże się z dużą konkurencją. Jednak ja, jako architekt działający również w tej branży, oraz mocno angażujący się w pracę manualną, pragnę wyjść z nową ideą. Zdaję sobie sprawę z jeszcze większego ogromu pracy i poświęcenia. Ale spokojnie, ja z ogromną przyjemnością podejmuję się tego, chcę to robić. Zatem co za tym idzie? Oprócz wnętrz, które projektuję, zaczęłam również tworzyć kafle ceramiczne. Poprzez te właśnie produkty pragnę mocniej uwrażliwić Was na piękno wzorów i kolorów, jakie dzięki nim można uzyskać.

Artystyczne kafle ceramiczne – proces tworzenia

Kafle ceramiczne z nosków klonowych

Projektując i tworząc płytki chciałabym poprowadzić Was, ku większej wrażliwości na piękno, która tkwi w jej niedoskonałości. Zachowaniem tej celowej ‘wadliwości’ jest każdorazowo inne odbicie wzorów natury na glinie, która jest budulcem płytek. W efekcie końcowym tworzy się układ wypukłego, a do tego dzięki szkliwom barwnego wzoru innego dla każdej z nich. Ale jaki jest tego cel?

Wzory z nosków klonowych do szablonów na kafle ceramiczne
Proces tworzenia kafli ceramicznych

We wnętrzu

A taki, że Wasze wnętrza mogą być wzbogacone o coś więcej, inne od powtarzalnych i standardowych projektów. Kafelki wykonane sią tak, aby mogły mieć zastosowanie w salonie, czy wiatrołapie, ale także (te o podwyższonej odporności na wilgotność) w kuchni, czy łazience. Wykorzystanie ich jest właśnie tym dodatkowym wzbogaceniem wnętrza o coś nowego, innego, być może piękniejszego, celowo zainspirowanego naturą. Oczywiście, jak wiadomo nie tylko kafelki w kuchni, łazience, salonie, holu czy jeszcze innym pomieszczeniu budują przestrzeń. Zastosowanie ich ma być dodatkowym walorem dekoracyjnym i estetycznym, zaś te inne główne elementy wyposażenia tworzą wnętrze.

Zatem przy całościowych projekcie biorę pod uwagę cały układ zarówno funkcjonalny jak i estetyczny. Dobieram tak materiały i produkty, aby wszystko tworzyło spójną aranżację. W takim razie, jeśli mam użyć moich produktów, jakim są kafle ceramiczne, ich kolorystykę i wzór dostosowuję do innych elementów, tak żeby stanowiły uzupełnienie, ale nie były dekoracją zupełnie niepasującą do całości.

Kafle ceramiczne na wizualizacji
Brązowe kafle ceramiczne na wizualizacji

Co o tym myślicie?

Podoba Wam się taki zamysł? Co sądzicie o tym pierwszym kafelku? Czy czujecie większą wrażliwość do natury, dzięki takim dekoracjom? Zauważacie coś w tym pięknego? Każdy oczywiście może to widzieć na swój własny sposób. I każdy ma racje. Zdaję sobie z tego sprawę i nie neguję tego. Wiem, że każdy z nas ma swoje preferencje i upodobania. Zachęta do ich wykorzystania jest propozycją, ale nie musem ich zastosowania. Zatem każdy mój projekt nie musi być oparty o te produkty. Jeśli Wam się podobają super, jeśli nie też w porządku. To od Was zależy, co jest dla Was piękne i w czym będziecie się poczuć dobrze i wygodnie. Natomiast ja, jako projektant, mogę Wam podsunąć te produkty, albo zaprojektować wnętrze w inny sposób nie wykorzystując ich. Zawsze jednak staram się wykreować Waszą przestrzeń, taką jaką Wy najbardziej pragniecie.

Mój sklep z kaflami

Dostępne już kafle ceramiczne możecie obejrzeć w naszym sklepie na stronie: www.decoriastudio.com/sklep. Zachęcam do oglądania : ) .

Sklep z rękodziełem artystycznym

Kafle ceramiczne wykonałam w zaprzyjaźnionej pracowni ceramiki (link do pracowni ceramiki >>>).

SPODOBAŁ SIĘ WAM TEN ARTYKUŁ? UWAŻACIE, ŻE JEST CENNY, ABY INNY SIĘ RÓWNIEŻ O NIM DOWIEDZIELI? PODZIELCIE SIĘ SWOJĄ OPINIĄ W KOMENTARZU I PUŚCIE GO DALEJ. NIECH PIĘKNO NATURY MA WIĘKSZY WPŁYW NA WYJĄTKOWE WNĘTRZA! DZIĘKUJĘ : ) .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *